Decyzje – stypendium rektora na semestr 17L

Decyzje w sprawie przyznania stypendiów rektora dla najlepszych studentów za wyniki w nauce oczekują na Was w dziekanacie (p. 119). Zapraszamy do obioru wraz z załącznikiem nr 9.

Załączamy również zatwierdzone przez Odwoławczą Komisję Stypendialną listy ostateczne oraz wyjaśnienie Przewodniczącego Wydziałowej Komisji Stypendialnej, dr. inż. Zbigniewa Gajo, w sprawie ostatecznego kształtu tych list.

 

 

Listy wstępne – stypendium rektora na semestr 17L

Publikujemy wstępne listy rankingowe dotyczące stypendium rektora dla najlepszych studentów za wyniki w nauce na semestr 17L.

Osoby, które złożyły wniosek o przyznanie stypendium oraz dostrzegają błąd przy swojej pozycji na liście rankingowej (np. nieprawidłowa średnia, nieprawidłowa liczba punktów ECTS) mają możliwość złożenia pisemnego wniosku adresowanego do Prodziekana ds. Studenckich z prośbą o korektę wraz z wyjaśnieniem. Wnioski takie można składać w dziekanacie p. 119 w terminie do 22 marca br.

 

Informacje bieżące 2.04.2016

banner_kolor

Trwa głosowanie w plebiscycie Złota Kreda. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Dzięki waszym głosom możemy wstanie zmienić coś na lepsze w dydaktyce na Elce. Na nasz wniosek zmienili się prowadzący przedmiot, którzy obrażali studentów lub łamali regulamin.

Za wzięcie udziału w głosowaniu każdy z Was otrzyma studencki starter. Zestaw zniżek do restauracji, pubów oraz sklepów. Dodatkowo na sam koniec akcji rozlosujemy spośród głosujących 2 wyjścia na skok DreamJump z firmą 2 wieże.


Serdecznie zapraszamy!

http://kreda.pw 

12642638_974983085888207_275568341832136049_n
W kwietniu studenci Politechniki Warszawskiej organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Robią to specjalnie dla Ciebie, abyś i Ty mógł komuś uratować życie! Przyjdź na jedną z poniższych lokalizacji i zarejestruj się jako potencjalny Dawca komórek macierzystych! Dołącz do nas. Uratuj komuś życie!

https://www.facebook.com/events/1011692375567421/

Laser-emitujacy-promieniowanie-widzialne

W 2015 roku Koło Naukowe Optoelektroniki otrzymało Grant Rektorski na badania dot. zjawisk lontu światłowodowego (ang. Fiber Fuse). Kontynuacją tych badań jest próba zbudowania lasera średniej mocy bazującego na włóknie tulowym (dofinansowanie z Dużej Puli na Projekty Naukowe na 2016 rok).

Po więcej informacji odsyłamy na stronę:
https://www.pw.edu.pl/Badania-i-nauka/Badania-Innowacje-Technologie-BIT-PW/Swiatlowody-nie-maja-dla-nich-tajemnic-Kolo-Naukowe-Optoelektroniki

 

Rekrutacja na praktyki zagraniczne w ramach ERASMUS+ w roku akademickim 2016/2017

O praktyki mogą się ubiegać studenci, którzy pomyślnie zakończyli pierwszy rok studiów oraz studenci ostatniego roku studiów, którzy chcą wyjechać jako absolwenci.

Studentowi przysługuje tzw. „kapitał mobilności” wynoszący 12 miesięcy (na studia i praktykę łącznie) na każdym cyklu studiów. W stosunku do absolwentów obowiązuje kapitał mobilności z ostatniego ukończonego cyklu studiów.

Praktyki studenckie w ramach Programu Erasmus+ mogą trwać od 2 do 12 miesięcy. Dofinansowanie przyznawane jest na okres max 3 miesięcy.

Miejsce praktyki student może znaleźć samodzielnie lub może skorzystać z bazy pracodawców, do której dostęp otrzyma z Uczelnianej Agencji Programów Edukacyjnych CWM po zakończeniu rekrutacji.

Zgłoszenia przyjmujemy w pok. nr 158 do dnia 25 kwietnia 2016 r. do godz.15:00. 

Więcej informacji na stronie:

http://www.elka.pw.edu.pl/Aktualnosci/Ogloszenia/Rekrutacja-na-praktyki-zagraniczne-w-ramach-ERASMUS-w-roku-akademickim-2016-2017
10415638_965602903536462_6514550107738808048_n

Jedna z najlepszych i największych imprez studenckich w Polsce powraca! Startujemy z kolejną edycją Juwenaliów Politechniki Warszawskiej! W tym roku bawimy się na Stadionie Syrenki 13 i 14 maja. Jak co roku wstęp na naszą imprezę nic nie kosztuje! Kto zagra? O tym poinformujemy Was już niedługo! Dołączcie do wydarzenia, aby być na bieżąco. Jesteśmy pewni, że line-up tegorocznej edycji przyciągnie wielu fanów dobrego brzmienia i świetnej zabawy. Juwenalia PW to nie tylko 2 dni świetnych koncertów na scenie głównej, ale także Gra Miejska oraz afterparty w klub Stodoła. Więcej informacji wkrótce!

Jeśli nie chcecie by ominęła Was jakakolwiek informacja związana z imprezą juwenaliową, to koniecznie śledźcie Juwenalia PW na Facebooku, Instagramie (www.instagram.com/juwenaliapw) oraz na Snapchacie (juwenaliapw).

https://www.facebook.com/events/120740458322247/

1936575_1171690709515660_9197896318889964641_n
Nadchodzi VII edycja CaseWeeka – cyklu warsztatów inżynierskich w Polsce! W tym roku to aż 126 szkoleń w całym kraju! Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie na Politechnice Warszawskiej. Szukaj naszych standów na wydziałach, przygotowaliśmy wiele konkursów z wyjątkowymi nagrodami.

Zarejestruj się na stronie internetowej:
http://caseweek.iaeste.pl/?q=lista_warsztatow&c=warszawa

Rejestracja jest całkowicie darmowa, ale liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona. Selekcja przeprowadzona będzie na podstawie wytycznych firmy prowadzącej dany warsztat.

Po więcej informacji odsyłam na stronę wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1587482934906110/

 

[Aktualizacja 13.04.2016] Opłaty za niezaliczone przedmioty

Prosimy o zapoznanie się z zaktualizowaną listą opłat za niezadowalające wyniki w nauce wystawionych na podstawie decyzji nr 65/2015 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 18 maja 2015 roku.

Lista dotyczy również osób, które ubiegały się o uzyskanie ulg w opłatach. Kwota należności została naliczona z uwzględnieniem opinii Wydziałowej Rady Samorządów Studenckiego Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Termin płatności został przesunięty tj. należy wpłacić do dnia 20.04.2016 (II rata do 20.05.2016). Wpłat należy dokonać na indywidualne konta podane w systemie USOS.

Jednocześnie informujemy, że niespełnienie obowiązku wpłaty w przewidzianym terminie będzie przez władze Wydziału potraktowane jako rezygnacja ze studiów. Konsekwencją tego będzie pominięcie nazwisk osób na protokołach zajęć, bez możliwości tzw. „odkreślenia”, po uiszczeniu opłat w terminie późniejszym niż wyznaczony.

Ostateczna lista opłat

Decyzja nr 65/2015 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 18 maja 2015 roku w sprawie wysokości opłat za zajęcia dydaktyczne i inne formy kształcenia w roku akademickim 2015/2016

Informacje bieżące – 11.05.2014

  •  Harmonogram zajęć w nadchodzącym tygodniu

Przypominamy, że w najbliższym tygodniu pojawi się kilka zmian związanych z harmonogramem zajęć. W dniu 14 maja 2014 roku zajęcia odbędą się zgodnie z piątkowym planem zajęć, natomiast dzień później w związku z Elkonaliami od godziny 16:00 obowiązywać będą godziny dziekańskie. Pierwszy dzień Juwenaliów Politechniki Warszawskiej, tj. 16 maja bieżącego roku, zgodnie z tradycją będzie dniem wolnym od zająć dydaktycznych.

Stosowne Zarządzenia:
Zarządzenie Dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych
Harmonogram roku akademickiego

  • Elkonalia

Juwenalia to specjalny czas dla każdego studenta. Okres wolny od zajęć, wypełniony zabawą i integracją. Czas, w którym nie przejmujemy się jutrem, nie interesują nas czekające projekty, czas przeznaczony tylko i wyłącznie na odpoczynek. Wtedy każdy z nas znajduje czas na spróbowanie nowych rzeczy.

Strona
Wydarzenie

  • Rajd Wiosenny

Już 23 maja wyruszamy na wspaniałą przygodę! Kierujemy się na północ, gdzie czekają na nas piękne mazurskie krajobrazy, nocowanie w gotyckim Zamku, łapanie duchów, wędrówka po lesie i odpoczynek nad jeziorem. Rajd wiosenny to wyjazd studencki, wspaniała możliwość zabawy z przyjaciółmi i poznania nowych osób, okazja do integracji dla wszystkich odważnych studentów poszukujących niezapomnianych wrażeń.

Zapisy już trwają!

Strona
Wydarzenie

  • Zarób Cenne Jednostki Kosztu

W związku ze zbliżającą się Elkonaliami pojawia się kolejna okazja do zarobienia cennych Jednostek Kosztu.

Formularz

  • Decyzje Stypendialne

Prosimy o odbiór decyzji administracyjnych dot. Stypendium Rektora za wyniki w nauce. Decyzje należy odebrać do 27 maja 2014 r. Prosimy w tym celu mieć przygotowane oświadczenie o niepobieraniu świadczeń pomocy materialnej na więcej niż jednym kierunku studiów

Strona

  • Akcja Kwaterunkowa

Przypominamy o trwającej obecnie akcji kwaterunkowej. Więcej informacji oraz nowy terminarz akcji kwaterunkowej dostępne są na Systemie Elektronicznego Kwaterowania Studentów.